Xendata – chytrá a flexibilní úložiště dat

Již mnoho let spolupracujeme se společností Xendata a jejich produkty implementujeme v našich projektech pro digitální archivaci a zálohování. Jedná se v podstatě o řešení pro tiering, což znamená, že systém spravuje několik typů úložišť a na základě definovaných pravidel mezi nimi přesouvá spravovaný obsah. Kombinuje tak to nejlepší ze všech technologií, například rychlost diskového uložiště při zápisu s nízkou cenou páskové technologie pro dlouhodobé uložení. Základní myšlenkou všech Xendata produktů je poskytnutí úložné kapacity ve formě síťového disku, bez ohledu na její skutečný typ. Pro uživatele nebo další systémy se tedy celý systém chová jako velké NAS úložiště, což nabízí velkou flexibilitu integrace a extrémně snadné použití.

Kromě tradičních diskových technologií a páskových technologií LTO lze nyní systémem Xendata Archive Server spravovat i optické disky SONY ODA a cloudové úložiště MS Azure cloud. Kromě řešení pro archivaci a zálohování lze tak systém použít i jako jednoduchou gateway pro MS Azure a velmi snadno tak zahrnout cloudové úložiště do svého systému bez nutnosti nákladného vývoje.

Řešení Xendata je možné pořídit jako samotný software nebo výhodně jako kompletní řešení předinstalované na vhodném stroji doplněném o požadované diskové, páskové, případně optické úložiště, přičemž škála velikosti možných řešení je opravdu impozantní. Na jedné straně spektra velikostí jsou systémy jako SXL-8500 který lze škálovat od 420 TB až po 3,3 PT. Na druhém konci spektra je řešení SXL-8 – autoloader na 8 pásek s celkovou kapacitou 42TB. Pokud by i to bylo pro vás příliš mnoho, v nabídce je i miniaturní řešení přímo pro pracovní stanici s jednou LTO mechanikou připojenou pomocí USB nebo SAS, třeba pro zálohu a snadné přenesení denní produkce. To má navíc výhodu, že ho můžete mít v rámci jedné licence instalováno na libovolném počtu strojů, licence je svázaná se samotnou mechanikou, kterou můžete přenášet. Většinu řešení lze licenčně rozšířit, podle toho, jak vaše potřeba kapacity postupně roste.

Více se o produktech Xendata můžete dočíst na stránkách www.xendata.com nebo se zastavte u nás na Karlově náměstí a my vám u kávy o Xendata rádi povíme, co vás bude zajímat.