Riedel Bolero v O2 aréně


V pražské O2 aréně se konal již 3. ročník vrcholné soutěže Prague Playoffs. Jedná se o galashow světového parkuru zařazenou do Longines Global Champinos Tour Super Grand Prix, díky níž se do Prahy každoročně sjíždějí nejlepší světový jezdci. Více informací o samotné show lze najít na stránkách https://www.pragueplayoffs.com .Společnost Smart Informatics ve spolupráci se společností Riedel Communications na akci poskytla a provozovala systém Bolero a Artist pro zajištění veškeré komunikace v zákulisí. Díky velmi dobré integraci profesionálního broadcastového intercomu a bezdrátových jednotek bylo možné uspokojit všechny požadavky klienta i při tak náročné akci.

V rámci instalovaného intercomu byly spolu propojeny i ty destinace, které dříve musely používat dvě až tři standardní vysílačky. Nyní stačil pouze jeden Bolero beltpack, který umí komunikovat až do šesti destinací a může být zařazen do libovolných skupin či konferencí. Navíc při spárování s mobilním telefonem pomocí Bluetooth umožnil uživatelům mít volné ruce při jakémkoliv druhu komunikace.

Do okruhu intercomu byla zpojena AV režie samotné O2 arény, AV show director, přenosový vůz stojící mimo arénu, produkce show, produkce souteže, moderátor, maskoti a další.

Díky unikátní technologii Riedel ADR se nám podařilo signálem pokrýt vnitřní okruh O2 arény, celou plochu a hlediště O2 arény a zároveň celou plochu sousední arény O2 Universum, která sloužila pro přípravu koní před startem.

Během přenosu bylo použito 20 bezdrátových beltpacků, 10 stolních-rackových panelů a několik čtyřdrátů. Vzhledem k počtu nasazených beltpacků a složitosti pokrytí O2 arény se jednalo o největší produkční využití bezdrátového interkomu Riedel v České republice.