NOVINKY OD SPECTRACAL – CALMAN 2017

Společnost SpectraCal právě uveřejnila novou verzi svého řešení pro kalibrace monitorů Calman. Nese označení Calman 2017 a přináší uživatelům několik nových „workflow“, tedy předdefinovaných kalibračních postupů.

V první řadě se jedná o očekávaný plně automatický kalibrační postup pro televizory Samsung řady 2017 QLED a OLED televizory Panasonic 2017 EZxxx. Dále byla do systému doplněna 3D vizualizace barevného prostoru a s ní se objevilo i workflow pro rychlé proměření toho, jak monitor zadaný 3D prostor pokrývá. Aktuálním tématem jsou různé systémy pro zobrazení vysokého dynamického rozsahu HDR, na což SpectraCal reagovala přidáním specifických workflow pro měření HLG (Hybrid Log Gamma) a Dolby Vision verzí HDR.

Součástí uvedení nové verze systému jsou i lehké úpravy v portfoliu verzí. Byla ukončena distribuce verzí „Studio Lite“ a „Studio Express“, které jsou nově nahrazeny verzí „Studio“. Dále byla ukončena distribuce verze „Expert“. Pro profesionální použití bude primárně určena verze „Professional“, která byla ale zlevněna na 1595 USD.

Změnám neunikl ani generátor testovacích signálů VideoForge, který je nyní k dispozici i ve verzi „Pro“, což značí plnou podporu 4K, HDR10 a Dolby Vision, a to vše za cenu 1495 USD. Původní verze VideoForge HDMI zůstává v prodeji za sníženou cenu 995 USD.

Pokud by vás zajímaly detaily nových produktů, neváhejte se nám ozvat.